Szkolno-przedszkolny konkurs szopek.

We wtorek 12 grudnia 2017 minął termin zgłaszania prac na Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie wzięły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i klasa I-III. Dzieci przyniosły szkopki, które są bardzo piękne i pomysłowo wykonane, a można je oglądać na wystawie na korytarzu B-1. Niebawem zbierze się komisja, która przyzna dzieciom nagrody- nie będzie to łatwe zadanie. Przed samymi świętami prace zostaną zabrane przez uczniów do domu.

Posted in news | Możliwość komentowania Szkolno-przedszkolny konkurs szopek. została wyłączona

Wizyta w pracowni komputerowej

W obecnych czasach komputer jest praktycznie w każdym domu, a często każdy domownik ma swój osobisty, dlatego 1 grudnia dzieci z grupy III udały się na zajęcia komputerowe do szkolnej pracowni. W czasie zajęć pani Grażyna Drąg uświadamiała dzieci, że komputer nie służy tylko do grania, ale może być bardzo użyteczny w wielu dziedzinach życia. Praca z komputerem polegała na zapoznaniu dzieci z różnymi programami typu Paint, Word, Power Point, Notatnik. Dzieci z wielkim zaangażowaniem realizowały powierzone im zadania, a uśmiechy na ich twarzach były najlepszym dowodem na to, że bawiły się znakomicie.

Posted in news | Możliwość komentowania Wizyta w pracowni komputerowej została wyłączona

Finał Szlachetnej paczki w naszej szkole!

Dwa tygodnie w trakcie świętowania szkolnego Dnia Życzliwości zrodził się w naszej szkole genialny pomysł. Pomysł pomocy ludziom, którzy jej bardzo potrzebują. Początkowo wydawał on się trochę abstrakcyjny, momentami nierealny. Kiedy wydawało nam się, że nie zdążymy w terminie skompletować listy potrzeb, wystarczyło, że powiedzieliśmy o tym swoim współpracownikom, uczniom, a przede wszystkim dotarliśmy do Państwa Drodzy Rodzice. Nagle zdarzył się cud, tzw. „efekt paczki” – wszyscy dookoła postanowili pomóc i paczkę zrobiliśmy razem. Paczkę razy 21, bo tyle zgromadziliśmy kartonów, spełniając wszystkie życzenia oraz marzenia z listy potrzebującej rodziny. Szlachetna paczka to kolejna z naszych szkolnych historii, która ukazuje siłę naszej współpracy i chęć działania. To emocje, radość i wznoszenie się wysoko ponad codzienność. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Jesteście wspaniali!

Posted in news | Możliwość komentowania Finał Szlachetnej paczki w naszej szkole! została wyłączona

Konkurs Piosenki Świątecznej


21 grudnia o godz. 16.30 w stołówce szkolnej odbędzie się Koncert Piosenki Świątecznej w języku obcym, na który serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniowie chętni do zaśpiewania kolędy w wybranym języku obcym proszeni są o zgłaszanie się do gabinetu B-2-2 do dnia 8 grudnia.
Agnieszka Giordano

Posted in news | Możliwość komentowania Konkurs Piosenki Świątecznej została wyłączona

Konkurs „Pojazd dzieci dojeżdżających do szkoły-w Twoich oczach w klimacie świątecznym”


Ogłaszamy wyjątkowy ogólnoszkolny konkurs Bożonarodzeniowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły na najlepszą pracę plastyczną: „Pojazd dzieci dojeżdżających do szkoły-w Twoich oczach w klimacie świątecznym”

Praca: format A4
Technika: dowolna
Termin: podpisane na odwrocie prace należy zostawić u pani woźnej lub pani Beaty Arcab (od dowozów) do 18.12.2017.

Rozstrzygnięcie konkursu w środę 20 grudnia 2017 o godzinie 10.00. Na najpiękniejszą pracę czeka nagroda, a pozostałe prace zostaną nagrodzone udziałem w wystawie na holu szkoły. Pamiętajcie, że liczy się „serce włożone w pracę”
Organizator
Beata Arcab

Posted in news | Możliwość komentowania Konkurs „Pojazd dzieci dojeżdżających do szkoły-w Twoich oczach w klimacie świątecznym” została wyłączona

Mikołajki w Teatrze im.Juliusza Osterwy

TYGRYS TAŃCZY DLA SZU-HIN

Twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.
autor: Anna Świrszczyńska
reżyseria: Beata Chorążykiewicz
scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
muzyka: Marek Zalewski
realizacja nagrań: Arkadiusz Malinowski
Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska–Prorok, Bożena Pomykała–Kukorowska, Joanna Rossa, Bartosz Bandura, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Krzysztof Tuchalski, Darian Wiesner, Cezary Żołyński

Posted in news | Możliwość komentowania Mikołajki w Teatrze im.Juliusza Osterwy została wyłączona

Warsztaty Mikołajkowe w klasie II b

Dnia 6 grudnia w klasie II B odbyły się mikołajkowe warsztaty w zdobieniu pierników. Warsztaty zorganizowała mama ucznia, pani Karolina Sojka. Pomagała pani Anna Kacprowicz. Dzieci miały możliwość zdobienia, upieczonych przez Panią Karolinę, pierników lukrem, słodkimi perełkami, posypkami, gwiazdkami. Po skończonej pracy uczniowie zostali nagrodzeni paczkami, które Mikołaj zostawił przed drzwiami klasy.

Posted in news | Możliwość komentowania Warsztaty Mikołajkowe w klasie II b została wyłączona

Cała Polska Czyta Dzieciom

Posted in news | Możliwość komentowania Cała Polska Czyta Dzieciom została wyłączona

Harcerskie ozdoby świąteczne

Podczas czwartkowej zbiórki, harcerze wykonywali świąteczne dekoracje i ozdoby m.in. z papieru i makaronu. Ozdoby posłużą do ozdobienia harcówki i wprowadzenia świątecznego nastroju.

Posted in news | Możliwość komentowania Harcerskie ozdoby świąteczne została wyłączona

Warsztaty profilaktyczne na zbiórce harcerskiej.

W czwartek 7 grudnia 2017 na zbiórce harcerskiej, gościła Pani Lidia Lewandowska, która przygotowała dla młodzieży warsztaty nt. „Dobrego zdrowia”. Podczas warsztatów pani Lidia odnosiła się do zagrożeń współczesnego świata, w tym alkoholu, papierosów i substancji psychoaktywnych. Warsztaty były bardzo pouczające i uświadomiły uczestnikom, że mają wybór w kwestii sięgania po używki i zawsze mogą odmówić ich przyjmowania.

Posted in news | Możliwość komentowania Warsztaty profilaktyczne na zbiórce harcerskiej. została wyłączona