Głosowanie na ZSO nr 16 w programie WZOROWA ŁAZIENKA


Szanowni Państwo , nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programu WZOROWA ŁAZIENKA, w której główną nagrodą jest remont łazienki w szkole, według jednego z projektu wykonanego przez uczniów. Kolejnymi nagrodami są środki czystości marki DOMESTOS dla szkoły. W ubiegłym roku dzięki Państwa głosom oddanym za pośrednictwem Facebooka i E-mail, nasza szkoła znalazła się w pierwszej setce szkół, które zebrały dużą liczbę głosów, dzięki czemu otrzymaliśmy środki czystości. Liczymy na Państwa głosy również w tym roku i mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Głosowanie trwa od 9 kwietnia do 31 czerwca. Każdy głos jest na wagę złota! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nasze dzieci będą miały szansę cieszyć się nową, piękną łazienką. Z góry dziękujemy!

pod tym linkiem oddajemy głosy:
oddajemy głosy

Posted in news | Możliwość komentowania Głosowanie na ZSO nr 16 w programie WZOROWA ŁAZIENKA została wyłączona

Zapraszamy do biblioteki po nowe książki

Drodzy czytelnicy! Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do zapoznania się z pełnym wykazem książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Wśród ponad 500 tytułów każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Książki cieszą się dużą popularnością, dlatego zapraszamy do odwiedzania biblioteki i do wypożyczeń! Wykaz książek w zakładce BIBLIOTEKA 🙂 Z A P R A S Z A M Y!

Posted in news | Możliwość komentowania Zapraszamy do biblioteki po nowe książki została wyłączona

Świetlicjada 2018

W czwartek 19 kwietnia 2018r., w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się kolejna edycja konkursu dla świetlic szkolnych „Świetlicjada”. Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Polna, Alicja Namińska i Kacper Bochna dzielnie wykonywała konkursowe zadania, prezentowała swoją wiedzę i umiejętności zdobywając w klasyfikacji końcowej III miejsce. Naszych zawodników przygotowała Pani Jowita Kotomska. Wielkie Gratulacje !!!

Posted in news | Możliwość komentowania Świetlicjada 2018 została wyłączona

Dzień życzliwości w klasach I-III

W środę 11 kwietnia 2018r., w klasach I-III obchodzony był Dzień Życzliwości. Uczniowie wzajemnie mówili o sobie miłe słowa, pomagali sobie, częściej niż zwykle używali słów:proszę ,dziękuję i przepraszam. W klasach odbył się plebiscyt na NAJLEPSZĄ KOLEŻANKĘ i NAJLEPSZEGO KOLEGĘ. Wszyscy w tym dniu nosili przy ubraniach żółte uśmiechnięte emotki, a zwycięzcy plebisytu otrzymali specjalne medale.

Posted in news | Możliwość komentowania Dzień życzliwości w klasach I-III została wyłączona

Zajęcia otwarte dla rodziców w Oddziałach Przedszkolnych

„Mali badacze – eksperymenty z wodą”. Pod takim hasłem dzieci z rodzicami z Grupy III w środę 18 kwietnia 2018r., na zajęciach otwartych zgłębiały tajniki wody. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty, które każdemu sprawiły wiele radości. Mali badacze tworzyli swoje własne wulkany, lampy-lawy, czy też swój własny kolorowy deszcz. Z dużą pasją, wykorzystując swój twórczy potencjał dzieci stworzyły skojarzenia do wyrazu „woda” oraz doskonale zdały egzamin z techniki twórczej odpowiadając na pytanie „Co by było gdyby…– na świecie zabrakłoby wody?”.Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim zarówno małym jak i tym większym odkrywcom. Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!

Posted in news | Możliwość komentowania Zajęcia otwarte dla rodziców w Oddziałach Przedszkolnych została wyłączona

Światowy Dzień Ziemi w Oddziałach Przedszkolnych

20 kwietnia 2018r., w przedszkolaki z Grupy III obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci wspólnie dekorowały salę, brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Przyrody”.

Posted in news | Możliwość komentowania Światowy Dzień Ziemi w Oddziałach Przedszkolnych została wyłączona

Wizyta przedszkolaków z PM nr 21 w szkolnej bibliotece.

Dnia 11 kwietnia 2018 r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 im. Misia Uszatka w Gorzowie. Z wizytą przyszła grupa Biedronek i Żabek. Temat zajęć dotyczył Jabłka jako źródła witamin i zdrowia. Dzieci wysłuchały wiersza pod tytułem Kto powie? M. Czerkawskiej, odpowiadały na pytania (co należy zrobić z jabłkiem zanim je zjemy?, jak nazywa się ciasto z jabłkami?, do jakich potraw dodajemy jabłka?), brały udział w zajęciach plastycznych – Jakie owoce rosną na drzewach w sadzie? oraz w wizualizacji Jabłko z wyobraźni. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały zakładki do książek i mandale z elementem graficznym jabłka. Następnie wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Posted in news | Możliwość komentowania Wizyta przedszkolaków z PM nr 21 w szkolnej bibliotece. została wyłączona

XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „POKOCHAJ POEZJĘ”

17 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XXI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „POKOCHAJ POEZJĘ” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie klas I- III gorzowskich szkół w tym roku popularyzowali poezję Wandy Chotomskiej. Uczestnicy mogli obejrzeć występ koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 20. Potem nastąpiły prezentacje wierszy.Aleksandra Zarzeczny z klasy II B wystąpiła z wierszem „Herbatka”. Jakub Kujanek z klasy I C wyrecytował wiersz „Zbójnicki”.Jury po trudnych obradach zadecydowało, że uczeń naszej szkoły- Jakub Kujanek zajął III miejsce w tegorocznej edycji konkursu. Obojgu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunowie: Marzena Tomczyk i Elżbieta Jurasz.

Posted in news | Możliwość komentowania XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „POKOCHAJ POEZJĘ” została wyłączona

Wyjazd wakacyjny

Posted in news | Możliwość komentowania Wyjazd wakacyjny została wyłączona

Karaoke w świetlicy szkolnej

W środę 11 kwietnia 2018r., podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie wcielili się w piosenkarzy. Ucznowie w ramach zabawy „mini karaoke” wykonywali utwory znanych polkich i zagranicznych wokalistów. Okazuje się, że uczniowie są bardzo utalentowani.

Posted in news | Możliwość komentowania Karaoke w świetlicy szkolnej została wyłączona