Jesień w Księgarni

Zakończył się konkurs plastyczno- techniczny na wykonanie ozdób i dekoracji na temat „Jesień w Księgarni”. W piątek, 20 października prace zostały przekazane do organizatora konkursu. Uczniowie wykazali się nie lada pomysłowością i z pewnością pracownicy „Tak- Czytam” będą mieli twardy orzech do zgryzienia aby ustalić, kto zwycięży. Wyniki niebawem.
Nagrodzone zostanie 5 prac. Zwycięzcy udadzą się do Księgarni obejrzeć wystawę i odebrać nagrody z koordynatorem konkursu- panią Marzeną Tomczyk.
Tymczasem zapraszamy wszystkich do odwiedzin Księgarni „Tak- Czytam” przy ul. Sikorskiego 106 w Gorzowie Wielkopolskim do podziwiania prac uczniów naszej szkoły, gdzie stanowią wystrój.
TAK CZYTAM

Posted in news | Możliwość komentowania Jesień w Księgarni została wyłączona

Jesienna zbiórka karmy 20 X – 18 XI 2017

Tradycyjnie w miesiącu październiku w klasach I-III rozpoczynamy jesienną zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt z gorzowskiego schroniska. Akcja rozpoczyna się w piątek 20 października 2017. Każdy, kto chce pomóc zwierzętom może przynosić do swojej klasy ryż, makaron, kaszę, suchą karmę. Można też przynosić zabawki dla zwierząt, miski i niepotrzebne koce. Na klasę, która zbierze najwięcej karmy czeka nagroda. Pomóżmy wspólnie zwierzętom. Akcja trwa do 18 listopada 2017.

Posted in news | Możliwość komentowania Jesienna zbiórka karmy 20 X – 18 XI 2017 została wyłączona

Święto Komisji Edukacji Narodowej

W piątek 13 października 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji szkoły ze wszystkimi pracownikami szkoły, tym obecnymi oraz emerytowanymi. Podczas spotkania dyrektor szkoły Pan Marek Piechowiak podziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę, starania i codzienny trud. Dyrekcja szkoły specjalnymi nagrodami uhonorowała nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi.

Dodatkowo w tym roku pięcioro pracowników otrzymało dodatkowe wyróżnienia:

p.Krystyna Pogorzelska – otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej
p.Anna Minorowicz – otrzymała nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty
p. Magda Kubiak – otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
p. Krzysztof Klukiewicz – otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
p. Jadwiga Białęcka – otrzymała Srebrny Medal za długoletnią służbę.

Gratulujemy nagrodzonym osobom.

Posted in news | Możliwość komentowania Święto Komisji Edukacji Narodowej została wyłączona

Warsztaty z majsterkowania

W poniedziałek 16 października 2017 uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą p. Marzeną Tomczyk oraz opiekunami uczestniczyli w zajęciach z majsterkowania zorganizowanych przez Castoramę. Podczas zajęć uczniowie mogli pod kierunkiem prowadzących wykonać zabawki z drewna, a następnie pokolorować je. Wszystkim uczniom zajęcia bardzo się podobały.

Posted in news | Możliwość komentowania Warsztaty z majsterkowania została wyłączona

Wieści z biblioteki szkolnej

Już prawie połowa października, a w bibliotece praca wre na całego (w zasadzie to nawet brakuje rąk do pracy ;))
Niebawem ogłosimy konkursy związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, ale już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Imieniny Biblioteki, które świętować będziemy w środę – 25 października.
Ogromnie miło nam przekazać informację, że nasze zapracowanie wynika z tego, że realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na kwotę 15000 zł. Otrzymaliśmy już ponad 400 książek o tak różnorodnej tematyce, że nie znajdzie się chyba osoba, która nie wypatrzy dla siebie ciekawej książki. W kolejnych wieściach będziemy prezentować poszczególne tytuły oraz tematykę tych książek, aby zachęcić wszystkich do wypożyczenia. Co bardziej niecierpliwi czytelnicy już teraz rezerwują sobie upatrzone pozycje, choć minie jeszcze troszkę czasu, zanim – już opracowane i obłożone – trafią one do rąk uczniów, nauczycieli i naszych pracowników.
Minął wrzesień, czas na podsumowanie stanu czytelnictwa w poszczególnych klasach.
Oto wykresy prezentujące ilość przeczytanych książek:

Posted in news | Możliwość komentowania Wieści z biblioteki szkolnej została wyłączona