Aktywna przerwa z okazji Europejskiego Dnia Języków

W dniu 25 września uczniowie klas I-III (i nie tylko 😉 ) aktywnie spędzili długą przerwę w strefie dla rodzica. Dzieci bacznie obserwowały panią Marzenę tańcząc do wybranych piosenek anglojęzycznych. Uczniowie sprawnie pojęli wybrane kroki tańca kowbojskiego, gimnastykowali się, naśladowali środki transportu, a przede wszystkim z uśmiechem bawili się. „Aktywna przerwa” bardzo spodobała się uczniom. Kiedy kolejna taka przerwa?- pytali zasapani.

Posted in news | Możliwość komentowania Aktywna przerwa z okazji Europejskiego Dnia Języków została wyłączona

Piękna nasza Polska cała w Oddziałach Przedszkolnych.

24 września 2018r. Grupa I oficjalnie rozpoczęła Międzynarodowy projekt „Piękna nasza Polska cała”. Pierwsze dwa zadania jakie wykonały przedszkolaki ze swoimi paniami to utworzenie kącika patriotycznego oraz wysłanie kartek w ramach akcji „Kartka dla Bohatera – Powstańca”.

Posted in news | Możliwość komentowania Piękna nasza Polska cała w Oddziałach Przedszkolnych. została wyłączona

Wycieczka do parku w poszukiwaniu darów jesieni…

24 września 2018 r. dzieci z grupy I i II wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni do parku. Celem wyjścia było przybliżenie środowiska przyrodniczego. Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w parku. Nazywały je, dzieliły je na drzewa liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt. Przedszkolaki obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. W parku szukaliśmy skarbów jesieni i znaleźliśmy je. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina. Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów.. Piękna złota polska jesień zagościła u nas na dobre. Wystarczyło się tylko rozejrzeć w parku, aby można odnaleźć oznaki tej najbardziej kolorowej pory roku.

Posted in news | Możliwość komentowania Wycieczka do parku w poszukiwaniu darów jesieni… została wyłączona

Dzień Grzybiarza w Oddziałach Przedszkolnych.

24 wrzesień został ogłoszony Świętem Grzyba. My również o tym nie zapomnieliśmy, dlatego Grupa I w tym dniu przyjrzała się im bliżej. Pani Magda pokazała nam z jakich części składa się grzyb, poznaliśmy różne odmiany grzybów i dowiedzieliśmy się jakie są ich różnice w wyglądzie. Teraz już wiemy, że grzyby pomimo kuszącego zapachu i wyglądu, mogą być bardzo trujące i nigdy nie należy ich zrywać bez obecności dorosłego, który zna się na ich odmianach. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dzieci nie powinny spożywać ich ponieważ grzyby są co prawda smaczne, ale nie mają żadnych wartości odżywczych i są ciężkostrawne. Niech zdobią nasze lasy !!!

Posted in news | Możliwość komentowania Dzień Grzybiarza w Oddziałach Przedszkolnych. została wyłączona

Szkolna Próbna Gorzowska Gromada Zuchowa „Łaziki” i 27 GDH „Szaniec” na Zlocie Hufca

W dniach 21-23 września 2018r., w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Zlot Hufca ZHP. Na tę cykliczną imprezę harcerską przybyły wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie z terenu miasta Gorzowa oraz z Witnicy. Przez trzy dni drużyny uczestniczyły w zajęciach tematycznych, wzięły udział w grze miejskiej, zaprezentowały umiejętności harcerskie w miasteczku harcerskim w Parku Róż, oraz śpiewały piosenki harcerskie podczas Świecowiska. Podczas zlotu Komendantka Hufca ZHP w specjalnym rozkazie powołała Próbną Gorzowską Gromadę Zuchową „Łaziki”

Posted in news | Możliwość komentowania Szkolna Próbna Gorzowska Gromada Zuchowa „Łaziki” i 27 GDH „Szaniec” na Zlocie Hufca została wyłączona

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ZHP

Dziś podczas wydarzenia: Mamy Niepodległą- mamy moc organizowanego przez Hufiec ZHP Gorzów Wielkopolski w Parku Róż, ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego: Ziemia Lubuska- moje miejsce, mój dom.Nasza zuchenka- Helena Sulikowska otrzymała dyplom Laureatki w kategorii wiekowej 7-10 lat. Nagrodę w postaci powerbanka będzie mogła odebrać w Hufcu ZHP lub odbierze podczas jednej ze zbiórek Gromady 🙂Serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącej chęci rozwijania pasji fotografii 🙂
PS Zobaczcie zdjęcie Heleny oraz samej autorki już po ogłoszeniu wyników konkursu.

Posted in news | Możliwość komentowania Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ZHP została wyłączona

Aktywnie na długiej przerwie

Uczniowie klas I- III SP
Z okazji Dnia Języków Obcych serdecznie zapraszamy do udziału w „aktywnej przerwie”. W rytm piosenek w języku angielskim zatańczymy, poskaczemy, wyrazimy emocje.

Kiedy? We wtorek, 25 września na długiej przerwie.
Gdzie? W strefie dla rodzica, na parterze.
Czego potrzeba? Dużo energii i dobrego humoru.

Posted in news | Możliwość komentowania Aktywnie na długiej przerwie została wyłączona

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 18r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku przyświecało nam hasło: „Zabawa, radość, edukacja”. Pani Asia i pani Kasia opowiedziały dzieciom kilka słów o tym święcie a także przeczytały list Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka, który specjalnie na tę okazję napisał do dzieci kilka słów. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w zawodach i uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. To nie był koniec niespodzianek tego dnia, bo na dzieci czekała jeszcze słodka niespodzianka. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

Posted in news | Możliwość komentowania Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka została wyłączona

Bezpieczna Zerówka

Dnia 20 września 18r. nasze przedszkole odwiedziły policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.. Panie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997.Policjantki uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.Organizatorem dzisiejszego spotkania była pani Jordana Daciuk.

Posted in news | Możliwość komentowania Bezpieczna Zerówka została wyłączona

Bezpieczna droga do szkoły w świetlicy szkolnej.

W tym tygodniu podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie opowiadali jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i jak równie bezpiecznie z niej wrócić. Podczas zajęć uczniowie wykonywali projekty znaczków odblaskowych, a podzieleni w zespoły uczniowie wykonywali makiety skrzyżowań. Efekty prac prezentujemy poniżej.

Posted in news | Możliwość komentowania Bezpieczna droga do szkoły w świetlicy szkolnej. została wyłączona