Wycieczka do Mironic

17 października 2017,dzieci z gr. II i gr. III były na wycieczce pod hasłem „Leśna przygoda” w Ośrodku „Azyl” w Mironicach. Gospodarze ośrodka przygotowali wiele atrakcji dla naszych przedszkolaków. Najpierw dostaliśmy bardzo poważne zadanie. Musieliśmy obrać, pokroić i zszatkować składniki na zupę, która gotowała się na ognisku w specjalnym kociołku. Następnie dzieci karmiły kozy, konie i króliczki. Przyglądały się z ciekawością różnym gatunkom kur. Odbył się również krótki spacer po lesie gdzie wszyscy nasłuchiwali odgłosów jesiennej przyrody, a przy okazji poznaliśmy wiele gatunków drzew oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na ich temat. Po tych atrakcjach nasz kociołek z ogniska zniknął w oka mgnieniu, a nasze uśmiechnięte buzie były najlepszym podziękowaniem za miło spędzony czas.