I C zaprogramowana w bibliotece

18 grudnia uczniowie klasy I C SP udali się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej WOM- u. Pogoda sprzyjała pieszej wędrówce. Pani Monika Markowska poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty wprowadzające dzieci do przyszłego programowania. Uczestnicy zajęć układali sekwencje z kolorowych piłeczek, tworzyli proste algorytmy i programowali siebie nawzajem. Doskonalili umiejętność współdziałania w zespole, uczyli się myślenia logicznego oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Ogromną sensacją okazał się mały robot- pszczółka (Bee-Bot), którego każdy z uczestników mógł zaprogramować tak, by robot dotarł do wyznaczonego celu. Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie ciekawych warsztatów. Dziękuję też rodzicom: pani Lasocie i pani Drozdzie za pomoc w opiece nad pierwszakami.