Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia Grupa III obchodziła Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Tego dnia w sali królował Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Maleństwo a nawet Kangurzyca i Sowa.
„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.
Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest…
Kubuś Puchatek, Kubuś….”
Słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci. Następnie Pani Magda odczytała Telegram ze Stumilowego Lasu. Opowiedziała również słów kilka o autorze. 18 stycznia nie jest przypadkową datą, bowiem właśnie 18 stycznia 1882r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół.
Maskotki cały czas towarzyszyły dzieciom w tym cudownym dniu. Również wspólnie
z dziećmi słuchały „Rozdziału I, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem
i z pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie”.
Pani Magda w cudowny sposób przeczytała opowiadanie oraz zadała kilka pytań na temat wysłuchanego tekstu. Dzieci dowiedziały się, że Kubuś bardzo chciał skraść swój ulubiony smakołyk pszczółkom i dlatego przebrał się za chmurkę. Tekst opowiadania był wprowadzaniem do zabaw ruchowych. Po skończonych zabawach dzieci usiadły do stolików i wykonały przepiękne opaski Kubusia Puchatka, które wraz z dobrym humorem zabrały do domu.