Przedszkolaki w szkole

Dla przedszkolaków z Grupy III ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 19 stycznia odwiedziliśmy kolegów i koleżanki z I a klasy Szkoły Podstawowej nr 16. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna oraz wziąć udział w prawdziwej lekcji, prowadzonej przez panią Barbarę Tomaszewską. Przedszkolaki zasiadły do szkolnych ławek i razem z pierwszoklasistami uczestniczyły w zajęciach o starej szkole. Dzieci dzieliły wyrazy na sylaby, głoski oraz przygotowywały laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!