„Szesnastynki”- podsumowanie

W dniach 5-9 lutego uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w szeregu działań zaplanowanych przez Samorząd Uczniowski, a przeprowadzonych pod opieką nauczycieli wychowawców.
W ramach tygodnia szkoły podstawowej odbywały się lekcje o tematyce walentynkowej, które obejmowały wszystkie przedmioty. W ramach lekcji plastyki uczniowie stworzyli ekspozycję kartek walentynkowych, a na języku polskim recenzowali książki, w których się zakochali. Na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania pod okiem św. Walentego, a na lekcjach języka angielskiego poszerzali znajomość słownictwa o te związane z pozytywnymi emocjami. W środę uczniowie klas młodszych zaprosili starszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy karnawałowej, która poprowadzona została przez profesjonalną panią DJ. Pomysł na karnawałową zabawę integracyjną dla prawie całej szkoły okazał się doskonałym pomysłem. Uczniowie ćwiczyli wspólnie układy choreograficzne proponowane przez uczniów różnych klas. Pomysł godny powtórzenia!
W kolejnym, czwartym dniu Szesnastynek odbył się teleturniej wzorowany na polskim znanym programie „Kocham Cię Polsko!”. W skład drużyn rywalizujących ze sobą weszli nauczyciele- wychowawcy klas IV-VII oraz pani dyrektor Mirosława Iwanowska, natomiast drużynę przeciwną stanowili rodzice uczniów. Odpowiedzi na zadawane pytania oraz przeprowadzone konkurencje dostarczyły wszystkim uczniom ogromnej dawki wiedzy na temat Polski. Uczniowie, którzy kibicowali uczestnikom ubrani byli w kolory flagi narodowej oraz śpiewali sztandarową piosenkę teleturnieju. Konkurs poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Kaluga wraz z uczennicą klasy VB, Olą Trukan. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Zwyciężyła drużyna rodziców. Jeszcze raz gratulujemy!
Na zakończenie odbyła się wielka pączkowa uczta przygotowana przez wychowawców klas.
Ostatnim punktem programu szesnastynkowego była poczta walentynkowa, która działała od środy, a za pośrednictwem której wielu uczniów przekazało dawkę pozytywnych emocji drugiej osobie.
„Szesnastynki” nie odbyły by się również bez rozgrywek sportowych, które bacznie koordynowała p. Agata Bartosz oraz pozostali nauczyciele wychowania fizycznego. Poniżej przedstawiamy wyniki konkurencji sportowych na poszczególnych poziomach klas:

Klasy IV- wyścigi rzędów
I miejsce- klasa IVa