Uczniowie klasy IC w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

W poniedziałek, 5 marca uczniowie klasy I C wzięli udział w wycieczce do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Dekerta. Pod okiem ratowników medycznych: pana Łukasza Fabicha i Mateusza Tomczyka oraz innych wspaniałych osób mogli zwiedzić dwie karetki, usiąść na fotelu wewnątrz. Niesamowitą atrakcją okazał się helikopter ratunkowy, który „od kuchni” pokazała nam pielęgniarz- pani Katarzyna Zygmunt. Mieliśmy okazję dwukrotnie zobaczyć grupę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylatującą na akcję i raz powracającą na lądowisko. Trudno było uwierzyć na słowo, ale podmuchy wiatru generowane przez śmigła mają ogromną siłę. Niełatwo było utrzymać równowagę.
Pierwszaki przypomniały sobie numery alarmowe, zobaczyły, jak poprawnie wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie (ćwiczone na fantomie). Mogły na własne oczy zobaczyć, jak niewielkie urządzenie rejestruje bieżącą pracę serca i jak wygląda defibrylator.Dziękuję za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi paniom: Marzenie Hain, Agnieszce Lasocie i Darii Sulikowskiej. Ratownikom medycznym-Łukaszowi Fabichowi i Mateuszowi Tomczyk dziękujemy za zorganizowanie wycieczki, pielęgniarzowi- pani Katarzynie Zygmunt za zaprezentowanie helikoptera, a wszystkim zaangażowanym za cierpliwość, serce i poświęcony czas.