Wycieczka do Stanowic

W środowy poranek – 16 maja 2018r., dzieci z Grupy III wybrały się na wycieczkę do Klubu Młodego Wynalazcy w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach, gdzie wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych. Przedszkolaki wyposażone w odpowiednie fartuchy i okulary mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy. Najpierw dzieci zostały zapoznane z regulaminem laboratorium, a następnie pod okiem specjalistów samodzielnie przeprowadzały doświadczenia. Rozpoczęliśmy od „Mlecznego tornada” , następnie wyczarowaliśmy „Wulkaniczną super pianę”. Jednak największą atrakcją okazało się wykonanie poduszkowca z płyty cd i balonu. Wszystkie eksperymenty, wymagały od dzieci skupienia, zręczności i umiejętności odmierzania płynów. Po każdym doświadczeniu mali badacze wykonywali rysunki pomocnicze, analizowali zachodzące reakcje oraz wspólnie wyciągali trafne wnioski. Dzieci jednogłośnie przyznały, że podoba im się praca w laboratorium, co mam nadzieję przyczyni się do ich wzrostu zainteresowania nauką.