Wolontariusze z ZSO nr 16 na imprezie rekreacyjno-sportowej w ZS nr 14

Wolontariusze ZSO nr 16 na imprezie rekreacyjno-sportowej z okazji Dnia Dziecka w ZS nr 14. W dniu 30 maja 2018 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka w Zespole Szkół nr 14 odbyła się impreza integracyjno-sportowa, która jest organizowana przez ZS nr 14 w partnerstwie z Gorzowskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych „START” w Gorzowie Wlkp.Głównym punktem tej imprezy były VIII Mistrzostwa woj. lubuskiego ,,Sprawni- Razem’’, podczas których odbywały się różne konkurencje sportowe takie jak : bieg na 40 i 60 m, rzut piłką lekarską dziewcząt/skok w dal chłopców, skok w dal dziewcząt/ rzut piłką lekarską dziewcząt. Imprezie tej towarzyszą różne turnieje sportowe takie jak: turniej warcabowy, turniej tenisa stołowego oraz blok rekreacyjno- sportowy. Podczas bloku rekreacyjno- sportowego w ramach współpracy z GZSN ,,Start’’ i ZS nr 14 wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Iskierka’’ już od wielu lat pomagają w organizacji tego przedsięwzięcia. Było tak i w tym roku wolontariusze pomagali i udzielali swojego wsparcia dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w wykonywaniu różnych zadań sportowych na bloku rekreacyjno-sportowym, dostosowane do ich możliwości. Pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej przynosi wolontariuszom wiele radości i satysfakcji, rozwija w nich empatię i wrażliwość na potrzeby innych.
Dziękujemy wolontariuszom za aktywny udział.