Wizyta w bibliotece pedagogicznej.

Dnia 11 lutego 2015 dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach „Skąd się biorą książki” ? zorganizowanych w bibliotece pedagogicznej. Zajęcia były podsumowaniem bloku tematycznego realizowanego w ubiegłym tygodniu. Przedszkolaki przypomniały sobie czym się różni biblioteka od księgarni, jak należy dbać o książki. Pani Maja, która prowadziła warsztaty, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała jak krok po kroku powstaje książka. Dzieci mogły spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie, oglądały różne typy książek, dowiedziały się jak zbudowana jest książka. Na koniec warsztatów trzeba było podjąć się trudnego zadania – stworzenia własnej książki. Niektórzy autorzy od razu zabrali się do dzieła inni czekali na wenę twórczą.