Szesnastynki-podsumowanie
Co to są „Szesnastynki”? To przede wszystkim dni naszych serc, które w dniach od 6 do 13 lutego spacerowały wspólnie z nami po korytarzach naszej szkoły .Wspólnie z nami bawiły się i tworzyły, otwierając się jeszcze bardziej na potrzeby innych ludzi. A wszystko zaczęło się od wystawy plakatów pod hasłem „Mam serce= pomagam”. Swoje prace na wystawie zaprezentowali również uczniowie klas młodszych oraz starszych naszej szkoły. Taka twórczość idealnie nas zintegrowała. We wtorek rozpoczął się kiermasz serc, którego celem było zgromadzenie środków na pomoc podopiecznym hospicjum. Uczniowie nie zawiedli. Serca przez nich przygotowane cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kupujących. W środę odbył się wyjątkowy wieczór poezji miłosnej, w trakcie którego zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz uczniowie mieli możliwość podziwiać wiersze, piosenki oraz taniec zaprezentowany przez członków szkolnego koła teatralnego. Czwartek (niby tłusty), ale nie do końca, bo zamiast tradycyjnych tłustych wypieków na naszych ławkach zagościły zdrowe owoce oraz warzywa w postaci różnych sałatek, które jak wiemy doskonale wspomagają pracę naszych serc. Dla uczniów stanowiły one główną atrakcję tego dnia, tym bardziej, że spożywane były w trakcie zajęć lekcyjnych. Kolejną atrakcję tego dnia stanowił bal karnawałowy. Uczniowie przebrani byli zgodnie z wylosowanymi tematami. I tak przykładowo na parkiecie mogliśmy podziwiać zwierzaki, postaci z bajek oraz filmów, naszych idoli czy też ludzi rożnych narodowości. Za najpiękniejszy strój balu wyróżniona została Wiktoria Nowosad z klasy IV a. W ostatnim dniu tego wyjątkowego tygodnia uczniowie obdarowywali się życzeniami za pośrednictwem poczty walentynkowej oraz uczestniczyli w lekcjach, które tego dnia zawierały liczne akcenty walentynkowe. Tradycyjnie przeprowadzony został również walentynkowy konkurs matematyczny, a dla wszystkich ciekawych swojej wiedzy o sercu Kajetan z klasy VI b przygotował quiz. W ciągu tych kilku dni uczniowie uczestniczyli również w rozgrywkach sportowych (bo ruch to zdrowe serce), w których niepokonane okazały się klasy IVa, Vb oraz VIb. Na zakończenie „Szesnastynek” odbył się krótki apel, który pozwolił podsumować nasze działania oraz nagrodzić najbardziej aktywnych uczniów, a obecny w trakcie apelu funkcjonariusz policji przypomniał wszystkim główne zasady bezpiecznych ferii. Cały apel poprowadziły dwie członkinie Samorządu Uczniowskiego Ania oraz Patrycja, bez których ten tydzień nie byłby tak udany.


This entry was posted in news. Bookmark the permalink.

Comments are closed.