„Dzień Samorządności” w klasach IV-VI

Pierwszy dzień wiosny już na stałe został wpisany do kalendarza naszej szkoły jako Dzień Samorządności. Władzę w tym dniu przejmują wybrani w demokratycznych wyborach uczniowie. W tym roku najważniejszą funkcję Dyrektora pełnił uczeń klasy IVa Damian Dudek. Wyróżniał go dziś nie tylko elegancki garnitur i krawat, ale również zakres obowiązków, które wypełniał. To on powitał nowe grono pedagogiczne i wszystkich zgromadzonych na apelu własnoręcznie spisanym przemówieniem. Co więcej hospitował zajęcia prowadzone przez nowych nauczycieli. W rolę nauczycieli języka polskiego wcielili się: Piotr Rusak z klasy Va oraz Paulina Kozłowska z klasy IVb, lekcję przyrody w klasie IVa prowadził Szymon Romankiewicz, lekcję historii w klasie VIa Jakub Mądry, a stanowiska nauczycieli matematyki objęli na ten czas Ania Bojko z klasy VIb oraz Maciej Jastrzębski z klasy VB. Wszyscy z nich mieli okazję doświadczyć oraz bardziej docenić trud pracy swoich prawdziwych nauczycieli. W role pani wicedyrektor Krystyny Pogorzelskiej wcieliła się Patrycja Wleklińska z klasy VIa, natomiast nową wicedyrektor Gimnazjum została Dominika Śliwa z tej samej klasy. Obie uczennice musiały prężnie podążać za harmonogramem zadań, co doskonale ukazało im wiele aspektów ciężkiej pracy pań wicedyrektor. Sekretarzem szkoły mianowana została Kamila Arcab z klasy Va. Nad zdrowiem uczniów czuwały dzisiaj Maja Gielar oraz Julia Shayer z klasy Va. Obowiązki woźnych pełnili Denis Szengart z klasy IVb oraz Kacper Pioch z klasy VB. Kolejnym etapem tego dnia był konkurs przygotowany i poprowadzony przez Samorząd Uczniowski pod nazwą „Nauczyciele vs. uczniowie”. Dostarczył on wszystkim dużo śmiechu i wspaniałej zabawy dl wszystkich obecnych. Obie drużyny rywalizowały w takich konkurencjach jak śpiew, skoki na skakance, rzuty do celu czy też wyścigi z książką na głowie. Świetna zabawa zakończyła się w pełni zasłużonym dla obu drużyn remisem. Zwieńczeniem tegorocznego Dnia Samorządności był wspólny wiosenny poczęstunek przygotowany przez każdą z klas.