Czyste powietrze wokół nas

W dniach od 23 do 25 marca dzieci z grup: I, II, III i IV uczestniczyły w realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Czyste powietrze wokół nas. Program był realizowany we współpracy z Gorzowską Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, a koordynatorem była pani Joanna Dera. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Pierwszego dnia dzieci wybrały się na spacer w poszukiwaniu źródeł dymu. Następnie przedstawiły swoje spostrzeżenia w pracach plastycznych. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje dym, jakie są jego źródła i rodzaje oraz, że dym z papierosów jest szkodliwy dla zdrowia. W ostatnim dniu szukały odpowiedzi na pytanie Jak unikać dymu papierosowego? Dzieci zaprojektowały również plakaty przedstawiające świat z papierosem i bez.