Tydzień Strażników Przyrody

W dniach od 20 do 24 kwietnia dzieci w oddziałach przedszkolnych pod okiem wychowawczyń poszerzały swoje wiadomości z zakresu ekologii. Podsumowaniem całego tygodnia pracy była piątkowa impreza. Do współpracy zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania piosenki „Posprzątajmy świat”. Następnie każda grupa miała zaprezentować wiersz, piosenkę lub scenkę o tematyce ekologicznej. Dodatkowo każda grupa musiała rozwiązać po dwie zagadki aby poznać hasło dnia, które brzmiało: „Strażnicy przyrody”. Dzieci aktywnie brały udział w zabawie ruchowej. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat ekologiczny. Zwyciężyli uczniowie klasy V a: Karolina Białooka, Patryk Nowakowski, Remigiusz Dylong. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz książki. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali medale strażników przyrody.