Wizyta na cmentarzu

Dnia 06 maja 2015 r. dzieci z grupy I i IV udały się z wizytą na cmentarz komunalny przy ulicy Żwirowej. Spacer odbył się w ramach realizacji Międzynarodowego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego – Przyjaciele Zippiego. Przedszkolaki z obu grup realizują piątą – najtrudniejszą część programu dotyczącą przeżywania zmiany i straty. Ta część programu koncentruje się na zwróceniu uwagi dzieci, że zmiany mają zarówno negatywne jak i pozytywne strony. Świadomość tego faktu ma pomóc dzieciom doskonalić zdolności przeżywania zmian i strat, nawet w sytuacjach, które wydają się szczególnie trudne i nie do opanowania. Na cmentarzu dzieci obserwowały groby (ich wygląd, znajdujące się na nich kwiaty i znicze), dowiedziały się, że jest to szczególne miejsce, w którym należy się odpowiednio zachowywać. Dzieci wraz z wychowawczyniami udały się także pod krzyż – Pomnik Ofiar Katynia, tablicę upamiętniającą ofiary tragedii wołyńskiej oraz kamienie upamiętniające dowódców Armii Krajowej, generałów: Stefana Roweckiego „Grota”, Tadeusza Komorowskiego „Bora”, Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” i Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego „Torwida”.