Kolejna wizyta w bibliotece pedagogicznej.

Dnia 12 maja 2015 dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach „Gąsienica bawi i uczy” zorganizowanych w bibliotece pedagogicznej przez panią Annę Giniewską. Dzieci wysłuchały opowiadania Bardzo głodna gąsienica Erica Carle. Poznały skutki nadmiernego jedzenia oraz niewłaściwej diety na przykładzie łakomej gąsienicy. Utrwaliły nazwy dni tygodnia, oraz kolejne etapy w cyklu rozwojowym motyla. Pani Ania wraz z jedną z mam zawijały chętne dzieci w kocyki, aby mogły poczuć się jak gąsienica w kokonie. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy i miały za zadanie połączyć obrazki przedstawiające połówki motyli w całość. Później w tych samych zespołach kolorowały duży rysunek motyla. Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie jako gąsieniczka. Na warsztatach oprócz nauki było mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu.