Wycieczka do Bogdańca.

Dnia 19 maja 2015 dzieci z grupy III i IV były na wycieczce w zagrodzie młyńskiej w Bogdańcu. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie wypieku chleba. Pan piekarz zaprezentował jak wyrabia się różne rodzaje pieczywa: chleb, bułki, rogale chałki. Pokazał też dzieciom jak z ciasta chlebowego można zrobić jaszczurkę, żółwia czy zająca. Podczas gdy chleb piekł się w specjalnym piecu, dzieci zwiedziły pomieszczenia gospodarskie, w których zobaczyły narzędzia i maszyny potrzebne do pracy w zagrodzie młyńskiej i na polu. Kiedy chleb był gotowy, mamy szybko upiekły kiełbaski w ognisku i dzieci zjadły posiłek na świeżym powietrzu pośród szumu drzew i śpiewu ptaków. Następnie dzieci zwiedziły dom młynarza oraz pomieszczenia gospodarcze, w których znajdowały się ekspozycje związane z zawodem pszczelarza i kowala. Na koniec wycieczki dzieci miały czas zabaw swobodnych. Przedszkolaki grały w piłkę, bawiły się w berka, część dzieci wygrzewała się na słońcu.