Dziecięce zabawy z dawnych czasów.

Dnia 2 czerwca 2015 r. przedszkolaki z grupy IV odwiedziły gorzowski Spichlerz. Dzieci wzięły udział w kolejnych warsztatach, tym razem na temat „Dziecięce zabawy z dawnych czasów”. Przedszkolaki rozmawiały z panią prowadzącą o tym, czym różnił się świat sprzed czterystu lat od obecnego. Dzieci bardzo dobrze orientowały się w różnicach. Potem szukały odpowiedzi na pytanie jak ich rówieśnicy sprzed lat spędzali czas wolny zimą, a jak latem. Okazało się, że wiele zabaw przetrwało do dzisiaj. Następnie odbyła się część praktyczna zajęć. Dzieci poznały sześć dawnych zabaw. Wspólnie z wychowawczynią panią Asią, panią Jowitą oraz dwoma mamami bawiły się m. in. w :
– „Miauczankę”, „Plotkę”, „Garnuszek”, „Grający garnek”, „Lampę, nos”, oraz „Bystre oczka”. Było mnóstwo śmiechu. Okazało się, że niektóre zabawy wcale nie są takie proste jak się wydawało – zwłaszcza dla dorosłych 😉