Zakończenie realizacji programu – Przyjaciele Zippiego.

Dnia 9 czerwca 2015 r. w grupie IV odbyła się mała uroczystość. Dzieci wraz z wychowawczynią panią Asią Derą świętowały zakończenie realizacji Międzynarodowego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego”. Od listopada dzieci systematycznie raz w tygodniu brały udział w zajęciach z Zipimi, podczas których uczyły się m.in. radzenia sobie z trudnymi uczuciami, komunikowania się z innymi ludźmi, nawiązywania i zrywania więzi, rozwiązywania konfliktów, przeżywania zmiany i straty, oraz nabywały umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. W trakcie realizacji programu przedszkolakom towarzyszył pluszowy patyczak o imieniu Zippi uszyty przez jedną z mam. We wtorek podczas ceremonii kończącej realizację programu przedszkolaki włożyły na głowy własnoręcznie wykonane korony, a następnie po kolei dziękowały Zippiemu, za to, że tak wiele je nauczył. Na koniec uroczystości wychowawczyni wraz z Zippim wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.