WYRÓŻNIENIE DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W KONKURSIE „Przerwa z Gigantem”

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA PRZERWĘ Z GIGANTEM”. Konkurs zorganizowało Wydawnictwo EGMONT z siedzibą w Warszawie (wydawca m.in. komiksów z serii „Gigant”). Zadanie polegało na wysłaniu do redakcji plakatu wiszącego w szkole lub na półce z komiksami Gigant. Plakat miał zachęcać uczniów do odwiedzenia szkolnej biblioteki i zapoznania się z serią komiksów, których przeczytanie gwarantuje wspaniałą przygodę i przeżywanie wielkich emocji. Celem konkursu była promocja komiksów z serii „Gigant”. Bohaterami są m.in. Kaczor Donald i Myszka Miki. Zdaniem ekspertów komiksy są doskonałym narzędziem popularyzacji czytelnictwa i wstępem do czytania literatury. Zarazem są bardzo popularne wśród uczniów. Dzięki udziałowi w konkursie i zdobyciu wyróżnienia (nagrody książkowe) księgozbiór biblioteki powiększył się o: kolejne 5 komiksów z najnowszej serii Gigant Poleca oraz Moje wypieki i desery na każdą okazję, a także Moje przepisy i pomysły Doroty Świątkowskiej (książki blogerki kulinarnej) o łącznej wartości 178,94 PLN.

Jowita Kotomska, Aneta Buchmiet