Rajd Harcerski „Paralaksa”

W dniach 3-5 czerwca 2016r. w Strzelcach Krajeńskich odbył się rajd harcerski pn.”Paralaksa”. Rajd rozpoczął się uroczystym apelem w Szkole Podstawowej, następnie uczestnicy zebrali się na polanie aby zaprezentować swój talent wokalno-literacki. Przy blasku ogniska szybko zapadł zmrok, a pod szkołę podjechał radiowóz policyjny-sygnał do rozpoczęcia gry terenowej. Uczestnicy z mapą miasta w ręku,musieli odszukać zaznaczone punkty aby wykorzystując zdolności detektywistyczne odszukać „sprawcę zbrodni”. gra zakończyła się ok 1.00 w nocy i patrole wróciły do bazy. Następnego dnia w sobotę uczestnicy przeszli ok.25 km trasę z różnymi puntami patrolowymi. Marsz zakończył się ok.20.00. W niedzielę w godzina popołudniowych uczestnicy spakowali się i wyjechali do domów. Nasza drużyna zajęła II miejsce wśród ekip biorących udział w rajdzie. Gratulujemy.