MegaMisja i różne środki przekazu

W piątek odbyły się 9 już zajęcia z MegaMisją. Tym razem dzieci poznały różne środki przekazu: KINO, TELEWIZJA, KSIĄŻKA, RADIO, PRASA, INTERNET, E-BOOK, AUDIOBOOK, PLAKAT. Wysłuchały fragmentu nagrania transmisji meczu piłki nożnej –
z obrazem i bez obrazu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wolą i widzieć, i słyszeć to, co dzieje się na boisku. Bezbłędnie wskazywali, które środki przekazu odbieramy za pomocą wzroku lub/i słuchu. Dzieci wiedzą już, że Koziołek Matołek, Superman, Batman czy Spiderman, zanim trafili na ekran, wcześniej byli bohaterami komiksu, książki i bajki. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu bajki H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”, a potem na jej podstawie stworzyli autorskie komiksy – „CALINECZKOWY KOMIKS”.