VI LUBUSKI TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZSO 16 W GORZOWIE WLKP.

1. Przeprowadzenie lekcji wychowawczych na tematy związane z problematyką osób niepełnosprawnych: ,,Niepełnosprawni są wśród nas’’, ,, Sport osób niepełnosprawnych’’, ,,Paraolimpiada Rio de Janeiro 2016’’ itp.
Cel: Zwrócenie uwagi na to, iż osoby niepełnosprawne osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia m.in. w sporcie
Omówienie tematu związanego ze sportem osób niepełnosprawnych- sukcesy sportowe paraolimpijczyków. Przedstawienie sylwetek lubuskich paraolimpijczyków- reprezentantów Igrzysk Parolimpijskich Rio de Janeiro. Promowanie wśród uczniów sportu niepełnosprawnych.
2. Wykonanie prac plastycznych na temat ,,Paraolimpiada 2016’’- z każdej klasy jedna praca plastyczna – prace dostarczyć do gabinetu B3-7 ( L. Lewandowska) do dnia
22 listopada 2016 r.
3. Przygotowanie okolicznościowej wystawy ,,Wspomnienia z Rio de Janeiro’’ we współpracy z GZSN,,Start’’ ( zdjęcia i pamiątki z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, sylwetki paraolimpijczyków, prace plastyczne wykonane przez uczniów itp.).
Cel: Przybliżenie uczniom idei paraolimpijskiej. Prezentacja dziedzin sportu i sportowców niepełnosprawnych z GZSN ,,START’’, którzy reprezentowali Polskę w letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
4. Przygotowanie Szkolnej Galerii naszych absolwentów- sportowców niepełnosprawnych m.in. paraolimpijczyków.

5. Impreza Integracyjna Rekreacyjno- Sportowa w ramach obchodów VI Lubuskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – 25 listopada 2016, zorganizowana przez GZSN ,,Start’’ we współpracy z ZSO nr 16.
Podczas imprezy odbędzie się spotkanie z paraolimpijczykami.